Produkt Warmii i Mazur

W Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie odbyła się Gala Jakości 2015. Podczas uroczystości wręczono statuetki Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości oraz rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur.
Olsztyńska filharmonia już po raz kolejny była miejscem, gdzie samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, zorganizował uroczystą Galę Jakości. Gospodarzem uroczystości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W środowy wieczór rozstrzygnięto XV edycję konkursu na Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, która jest regionalną edycją Polskiej Nagrody Jakości. Do udziału w konkursie zgłosiły się przedsiębiorstwa, organizacje publiczne i edukacyjne z terenu województwa warmińskiego-mazurskiego, które działają na rynku od co najmniej trzech lat. Statuetki i wyróżnienia wręczono laureatom, którzy osiągnęli najwyższą ocenę niezależnych ekspertów w czterech kategoriach: mikro i małe organizacje produkcyjne i usługowe; organizacje produkcyjne i usługowe; organizacje publiczne oraz organizacje edukacyjne. W sumie nagrodzono 8 organizacji. Przewodniczącym jury był prof. Jerzy Jaroszewski.

Podczas Gali ogłoszono także wyniki XI edycji konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur. Doceniono regionalne produkty i usługi, które zasługują na to, aby promować je nie tylko na rynku lokalnym, ale również ogólnopolskim i Unii Europejskiej. Nominowanych zostało 35 produktów i usług. Nasz produkt - Lody w rożku 200ml o smaku waniliowym - otrzymał właśnie taką nagrodę.Przewodniczącym jury był prof. Mirosław Gornowicz.